
Mocno przerobiony Mk5 z lepszym wnętrzem i cichszym nadwoziem. Diesle 1.6 TDI i 2.0 TDI CR są solidne; pułapki to 1.4 TSI twincharger i wczesna DSG 7. Tani, dostępny w dużych ilościach i dobre auto poniżej 25 000 PLN, jeśli dobrze wybierzesz silnik.




1.2 TSI EA111 z łańcuchem: problemy z napinaczem; istniał też wariant 85 KM.
Prosty i wolny; odporny.
EA111 z jedną turbosprężarką: ryzyko napinacza łańcucha; poza tym żwawy.
Kompresor i turbosprężarka: psują się tłoki, łańcuchy i sprzęgło kompresora. Unikaj bez wyremontowanego silnika.
Wtrysk pośredni starej szkoły; dobrze znosi LPG i jest trwały.
1.6 common rail (także 90 KM): oszczędny; w zaniedbanych autach wtryskiwacze i DPF; często z DSG DQ200.
Słabsze 2.0 common rail; trwałe.
Dobry diesel Mk6: EA189 common rail (od 2010 roku CFFB), dostępny 4Motion. We wczesnych CBAB pilnuj modułu pompy oleju z wałkami wyrównoważającymi.
210 KM (235 w Edition 35). EA888 gen. 2: we wczesnych autach zużycie oleju i napinacz łańcucha; sprawdź, czy nie był tuningowany.
GTI z dieslem: 170 KM common rail, wygląd GTI. Rozsądny i szybki.
270 KM EA113 (stare, wytrzymałe 2.0 TFSI) z 4Motion. Odporne R; sprawdź, czy nie był tuningowany i czy serwisowano Haldex.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.2 TSI · 105 KM Benzyna · 1.2 TSI · CBZB | 53 | 2009–2012 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | 1.2 TSI EA111 z łańcuchem: problemy z napinaczem; istniał też wariant 85 KM. | ||
1.4 (16V) · 80 KM Benzyna · 1.4 16V | 115 | 2008–2012 | Manualna FWD | Prosty i wolny; odporny. | ||
1.4 TSI · 122 KM Benzyna · 1.4 TSI · CAXA | 102 | 2008–2012 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | EA111 z jedną turbosprężarką: ryzyko napinacza łańcucha; poza tym żwawy. | ||
1.4 TSI (twincharger) · 160 KM Benzyna · 1.4 TSI 160 · CAVD | 34 | 2008–2012 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Kompresor i turbosprężarka: psują się tłoki, łańcuchy i sprzęgło kompresora. Unikaj bez wyremontowanego silnika. | ||
1.6 MPI · 102 KM Benzyna · 1.6 · BSE / CCSA | 68 | 2008–2012 | Manualna / Automatyczna FWD | Wtrysk pośredni starej szkoły; dobrze znosi LPG i jest trwały. | ||
1.6 TDI · 105 KM Diesel · 1.6 TDI · CAYC | 138 | 2009–2012 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | 1.6 common rail (także 90 KM): oszczędny; w zaniedbanych autach wtryskiwacze i DPF; często z DSG DQ200. | ||
2.0 TDI · 110 KM Diesel · 2.0 TDI 110 · CBDC | 117 | 2008–2012 | Manualna FWD | Słabsze 2.0 common rail; trwałe. | ||
2.0 TDI · 140 KM Diesel · 2.0 TDI 140 · CBAB / CFFB | 51 | 2008–2012 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD / 4x4 | Dobry diesel Mk6: EA189 common rail (od 2010 roku CFFB), dostępny 4Motion. We wczesnych CBAB pilnuj modułu pompy oleju z wałkami wyrównoważającymi. | ||
GTI 2.0 TSI · 210 KM Benzyna · Golf GTI · CCZB (EA888 gen 2) | 40 | 2009–2012 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | 210 KM (235 w Edition 35). EA888 gen. 2: we wczesnych autach zużycie oleju i napinacz łańcucha; sprawdź, czy nie był tuningowany. | ||
GTD 2.0 TDI · 170 KM Diesel · Golf GTD · CFGB | 33 | 2009–2012 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | GTI z dieslem: 170 KM common rail, wygląd GTI. Rozsądny i szybki. | ||
R 2.0 TSI · 270 KM Benzyna · Golf R · CDLF (EA113) | 19 | 2009–2012 | Manualna / Dwusprzęgłowa 4x4 | 270 KM EA113 (stare, wytrzymałe 2.0 TFSI) z 4Motion. Odporne R; sprawdź, czy nie był tuningowany i czy serwisowano Haldex. |
Wersja podstawowa: felgi stalowe, opcjonalna manualna klimatyzacja.
Średnia wersja: felgi aluminiowe, lepsze fotele, klimatyzacja.
Najwyższa wersja: Climatronic, sportowe fotele, chromowane detale, często ksenony.
2.0 TSI 210, sportowe zawieszenie, XDS, fotele i stylistyka GTI.
Uwaga: Zderzaki i emblematy GTI w autach z 1.4 TSI są częste; sprawdź kod silnika.
2.0 TDI 170 z podwoziem i stylistyką GTI.
270 KM, 4Motion, stylistyka i podwozie R.
Uwaga: R-Line i pakiety nadwozia R to nie R; decydują kod silnika i VIN.
Dużo ofert w przedziale 12 000–30 000 PLN. Wybór silnika jest ważniejszy niż wersja wyposażenia: bezpieczne są 1.6 MPI, 2.0 TDI CR i R.
Pogrupowane z 805 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
1.6 Diesel · 105 KM 1.6 TDI Comfortline | 14% | 16 000 PLN | 243 282 km | Manualna / Automatyczna · FWD / 4x4 |
1.4 Benzyna · 80 KM 1.4 Comfortline | 12% | 14 999 PLN | 190 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD / RWD |
1.4 Benzyna · 122 KM 1.4 TSI Comfortline | 11% | 17 900 PLN | 200 500 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.6 Benzyna · 102 KM 1.6 Comfortline | 8% | 17 900 PLN | 199 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD / 4x4 |
1.9 Diesel · 105 KM 1.9 TDI Comfortline | 8% | 8 500 PLN | 278 100 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.2 Benzyna · 105 KM 1.2 TSI Trendline | 6% | 18 900 PLN | 181 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
2.0 Diesel · 140 KM 2.0 TDI Comfortline | 6% | 19 000 PLN | 258 128 km | Manualna / Automatyczna · FWD / 4x4 |
2.0 Diesel · 110 KM 2.0 TDI DPF Comfortline | 4% | 15 900 PLN | 255 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.