
Przemianowany na „Ceed”, przestylizowany na niższy i szerszy, z dużo lepszym wnętrzem. Rodzina się rozrosła: pięciodrzwiowy hatchback, ogromne SW, shooting brake ProCeed (który zastąpił wersję trzydrzwiową) i podniesiony crossover XCeed. Silniki to małe turbo: 1.4 T-GDI 140, a później 1.5 T-GDI 160 to główny wybór, do tego 1.6 CRDi dla jeżdżących dużo, hybryda plug-in w SW i XCeed oraz GT o mocy 204 KM. Siedmiobiegowa sucha skrzynia dwusprzęgłowa pozostaje elementem, który trzeba dokładnie sprawdzić; manuale są bezproblemowe.




Bazowe trzycylindrowe turbo, tylko z manualem. W hatchbacku wystarczające; odmiana 120 KM jeździ identycznie, z nieco większym zapasem.
Mocniejsza odmiana 1.0 sprzedawana obok 100-konnej w autach przed liftingiem; później w części wersji zastąpiło ją 1.0 z miękką hybrydą 48 V.
Przeniesiony z poprzednika silnik z wtryskiem pośrednim do najtańszych wersji; szybko wycofany. Wolny, prosty, dobrze znosi LPG.
Główna benzyna przed liftingiem, z 6-biegowym manualem lub 7DCT. Żwawa i cicha; część egzemplarzy bierze olej, więc sprawdź historię poziomu. Auta z manualem to bezpieczniejszy zakup.
Następca 1.4 T-GDI po liftingu: większy moment obrotowy, większa kultura pracy, 6-biegowy manual lub 7DCT. Najlepszy wszechstronny silnik w gamie.
Słabszy diesel dla flot; tylko z manualem. Bardzo oszczędny i trwały.
Główny diesel, od 2020 roku z miękką hybrydą 48 V (Smartstream) i manualem „iMT” ze sprzęgłem sterowanym elektronicznie albo z 7DCT. Świetne spalanie na autostradzie; DPF potrzebuje regularnych długich tras.
Hybryda plug-in z akumulatorem 8.9 kWh i 6-biegową DCT, sprzedawana tylko w SW i XCeed. Nowa miała około 50 km zasięgu elektrycznego; znaczenie mają stan akumulatora i nawyki ładowania.
Wersja usportowiona, teraz z opcjonalną 7DCT obok 6-biegowego manuala. Wystarczająco szybka, komfortowa i rzadka; najbardziej pożądanym nadwoziem jest ProCeed GT.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.0 T-GDI · 100 KM Benzyna · Ceed 1.0 T-GDI | 69 | 2018– | Manualna FWD | Bazowe trzycylindrowe turbo, tylko z manualem. W hatchbacku wystarczające; odmiana 120 KM jeździ identycznie, z nieco większym zapasem. | ||
1.0 T-GDI · 120 KM Benzyna · Ceed 1.0 T-GDI 120 | 69 | 2018–2021 | Manualna FWD | Mocniejsza odmiana 1.0 sprzedawana obok 100-konnej w autach przed liftingiem; później w części wersji zastąpiło ją 1.0 z miękką hybrydą 48 V. (część danych niezweryfikowana) | ||
1.4 MPI · 100 KM Benzyna · Ceed 1.4 | 38 | 2018–2020 | Manualna FWD | Przeniesiony z poprzednika silnik z wtryskiem pośrednim do najtańszych wersji; szybko wycofany. Wolny, prosty, dobrze znosi LPG. (część danych niezweryfikowana) | ||
1.4 T-GDI · 140 KM Benzyna · Ceed 1.4 T-GDI | 263 | 2018–2021 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Główna benzyna przed liftingiem, z 6-biegowym manualem lub 7DCT. Żwawa i cicha; część egzemplarzy bierze olej, więc sprawdź historię poziomu. Auta z manualem to bezpieczniejszy zakup. | ||
1.5 T-GDI · 160 KM Benzyna · Ceed 1.5 T-GDI | 605 | 2021– | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Następca 1.4 T-GDI po liftingu: większy moment obrotowy, większa kultura pracy, 6-biegowy manual lub 7DCT. Najlepszy wszechstronny silnik w gamie. | ||
1.6 CRDi · 115 KM Diesel · Ceed 1.6 CRDi 115 | 43 | 2018–2021 | Manualna FWD | Słabszy diesel dla flot; tylko z manualem. Bardzo oszczędny i trwały. (część danych niezweryfikowana) | ||
1.6 CRDi · 136 KM Diesel · Ceed 1.6 CRDi 136 (EcoDynamics+ from 2020) | 114 | 2018– | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Główny diesel, od 2020 roku z miękką hybrydą 48 V (Smartstream) i manualem „iMT” ze sprzęgłem sterowanym elektronicznie albo z 7DCT. Świetne spalanie na autostradzie; DPF potrzebuje regularnych długich tras. | ||
1.6 GDI plug-in hybrid · 141 KM Hybryda plug-in · Ceed SW PHEV / XCeed PHEV | 53 | 2020– | Dwusprzęgłowa FWD | Hybryda plug-in z akumulatorem 8.9 kWh i 6-biegową DCT, sprzedawana tylko w SW i XCeed. Nowa miała około 50 km zasięgu elektrycznego; znaczenie mają stan akumulatora i nawyki ładowania. | ||
1.6 T-GDI (GT) · 204 KM Benzyna · Ceed GT / ProCeed GT · Gamma G4FJ | 161 | 2019– | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Wersja usportowiona, teraz z opcjonalną 7DCT obok 6-biegowego manuala. Wystarczająco szybka, komfortowa i rzadka; najbardziej pożądanym nadwoziem jest ProCeed GT. |
Wersje bazowe: manualna klimatyzacja w S, felgi 16 cali, 8-calowy ekran z CarPlay od M, światła dzienne LED, seryjny asystent pasa ruchu.
Najpopularniejsza wersja: dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, felgi aluminiowe 17 cali, nawigacja, kamera cofania, podgrzewane fotele i kierownica, kluczyk smart, w wielu rocznikach monitorowanie martwego pola.
Najbardziej komfortowa wersja: skóra, wentylowane i elektryczne fotele, pełne LED, JBL, aktywny tempomat, w SW elektryczna klapa bagażnika.
Pakiet flotowy na bazie wersji L: nawigacja, kamera, klimatyzacja automatyczna, czujniki parkowania. Zwykle auta firmowe z autostradowym przebiegiem.
Sportowa wersja wyglądu ze zderzakami w stylu GT, felgami 17 cali, pełnymi LED, sportowymi fotelami, spłaszczoną u dołu kierownicą i ciemną podsufitką. Dostępna z każdym silnikiem, bez zmian mechanicznych.
Uwaga: GT Line to nie GT. „Ceed GT” z 1.0, 1.4 lub 1.5 T-GDI albo 1.6 CRDi to GT Line; GT ma 1.6 T-GDI o mocy 204 KM, podwójną końcówkę wydechu i sportowe fotele z czerwonym przeszyciem.
Hot hatch / shooting brake z 1.6 T-GDI o mocy 204 KM: twardsze zawieszenie, felgi 18 cali, większe hamulce, podwójny wydech, sportowe fotele z czerwonym przeszyciem.
Uwaga: Sprawdź oznaczenie silnika i 204 KM w dowodzie rejestracyjnym; zderzaki GT pasują do aut GT Line.
Pięciodrzwiowe nadwozie shooting brake, na większości rynków sprzedawane tylko jako GT Line lub GT: niższy dach, tylna listwa świetlna na całą szerokość, bagażnik 594 litry. Mechanika taka sama jak w Ceedzie.
Podniesione nadwozie crossover na platformie Ceeda z własną stylistyką przodu i tyłu, prześwitem większym o 44 mm i opcją hybrydy plug-in. Sprzedawany jako osobny model; mechanicznie to Ceed.
Bestseller Kii w Polsce: głównie auta z polskich salonów, wiele poflotowych SW Business Line z dużym autostradowym przebiegiem oraz prywatne XCeedy i GT Line. Pozostała gwarancja jest wliczona w cenę: pięcioletnie auto z dwoma latami ochrony sprzedaje się szybko. Importów z Niemiec jest mniej niż w przypadku Golfa. W sprzedaży prywatnej dominują benzynowe 1.4/1.5 T-GDI z manualem; auta z DCT to często egzemplarze poleasingowe.
Pogrupowane z 1420 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
1.5 Benzyna · 160 KM 1.5 T-GDI M | 33% | 71 900 PLN | 80 163 km | Manualna / Automatyczna · FWD / RWD |
1.4 Benzyna · 140 KM 1.4 T-GDI GT Line DCT | 12% | 59 900 PLN | 112 000 km | Automatyczna / Manualna · FWD |
1.6 Benzyna · 204 KM 1.6 T-GDI GT DCT | 11% | 79 900 PLN | 92 930 km | Automatyczna / Manualna · FWD |
1.6 Benzyna · 150 KM 1.6 T-GDI M DCT | 9% | 110 000 PLN | 10 km | Automatyczna · FWD |
1.6 Diesel · 136 KM 1.6 CRDi GT Line DCT | 8% | 51 000 PLN | 147 565 km | Automatyczna / Manualna · FWD |
1.5 Benzyna · 140 KM 1.5 T-GDI M DCT | 6% | 89 900 PLN | 26 040 km | Automatyczna / Manualna · FWD |
1.0 Benzyna · 120 KM 1.0 T-GDI M | 5% | 48 900 PLN | 87 241 km | Manualna / Automatyczna · FWD / RWD |
1.0 Benzyna · 100 KM 1.0 T-GDI S | 5% | 46 900 PLN | 102 197 km | Manualna · FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.