
Civic „UFO”: kosmiczna deska, Magic Seats i niezawodność Hondy. Świetnym silnikiem jest 1.8 i-VTEC; 1.4 jest wolne, ale wytrzymałe; 2.2 i-CTDi to mocny diesel bez DPF. Znane punkty to tylne wahacze i sporadycznie sprzęgło; rdza rzadka. Bardzo dobre auto za 12 000–20 000 PLN.




Bardzo wolny; oszczędny; unikaj zrobotyzowanej skrzyni i-Shift.
Lepsze 1.4; wciąż wolne. Unikaj i-Shift.
Ten, który warto kupić: wystarczająco szybki, oszczędny, niemal niezniszczalny. Manual lub 5-biegowy automat; unikaj i-Shift.
Mocny, kulturalny, większość bez DPF; z wiekiem EGR i klapki wirowe; przy dużych przebiegach sprzęgło i dwumasa.
Wysokoobrotowy K20 z tylną belką skrętną; trwały, jeśli nie był katowany. Egzemplarze w kolorze Championship White z historią są kolekcjonerskie.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.4 i-DSI · 83 KM Benzyna · 1.4 i-DSI | 42 | 2006–2008 | Manualna / Zautomatyzowana manualna FWD | Bardzo wolny; oszczędny; unikaj zrobotyzowanej skrzyni i-Shift. | ||
1.4 i-VTEC · 100 KM Benzyna · 1.4 i-VTEC · L13Z1 | 57 | 2008–2011 | Manualna / Zautomatyzowana manualna FWD | Lepsze 1.4; wciąż wolne. Unikaj i-Shift. | ||
1.8 i-VTEC · 140 KM Benzyna · 1.8 i-VTEC · R18A2 | 191 | 2006–2011 | Manualna / Automatyczna / Zautomatyzowana manualna FWD | Ten, który warto kupić: wystarczająco szybki, oszczędny, niemal niezniszczalny. Manual lub 5-biegowy automat; unikaj i-Shift. | ||
2.2 i-CTDi · 140 KM Diesel · 2.2 i-CTDi · N22A2 | 38 | 2006–2011 | Manualna FWD | Mocny, kulturalny, większość bez DPF; z wiekiem EGR i klapki wirowe; przy dużych przebiegach sprzęgło i dwumasa. | ||
Type R 2.0 i-VTEC · 201 KM Benzyna · Type R (FN2) · K20Z4 | 8 | 2007–2010 | Manualna FWD | Wysokoobrotowy K20 z tylną belką skrętną; trwały, jeśli nie był katowany. Egzemplarze w kolorze Championship White z historią są kolekcjonerskie. |
Dobrze wyposażony: klimatyzacja automatyczna, felgi aluminiowe w Sport.
Skóra, ksenony, panoramiczny szklany dach, tempomat.
3-drzwiowe nadwozie ze sportową stylistyką; zwykłe silniki. To nie Type R.
Uwaga: Type S często sprzedaje się jako „Type R”.
K20 201 KM, 6-biegowy manual, sportowe zawieszenie, fotele w stylu Recaro, trójkątne końcówki wydechu.
Uwaga: Istnieją 1.8 z pakietami nadwozia Type R; silnik K20 i VIN rozstrzygają sprawę.
Mądry tani zakup to 1.8 i-VTEC od prywatnych właścicieli; wartość Type R FN2 rośnie.
Pogrupowane z 374 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
1.8 Benzyna · 140 KM 1.8 Comfort | 51% | 16 900 PLN | 199 999 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.3 Benzyna · 100 KM 1.4 i-VTEC Type S | 14% | 19 900 PLN | 182 500 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
2.2 Diesel · 140 KM 2.2i-CTDi Executive | 9% | 11 000 PLN | 269 500 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.3 Benzyna · 83 KM 1.4 Comfort | 9% | 12 500 PLN | 189 400 km | Manualna · FWD / RWD |
1.8 LPG · 140 KM 1.8 Comfort | 8% | 18 500 PLN | 247 582 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
2.0 Benzyna · 201 KM 2.0 TypeR | 2% | 30 000 PLN | 197 600 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
Benzyna | 1% | 17 500 PLN | 260 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
2.2 Diesel · 180 KM | 1% | 9 900 PLN | 297 523 km | Manualna · FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.