
Wciąż najlepiej jeżdżący tani hatchback. Benzynowe 1.6 Duratec są proste i trwałe; 1.8 Duratec i 2.0 są w porządku; 1.6 TDCi (PSA DV6) potrzebuje starannego właściciela (zasilanie olejem turbosprężarki, DPF); 1.8 TDCi (Ford Lynx) jest wytrzymały, ale głośny. Słabym punktem Mk2 jest rdza na tylnych nadkolach. Bardzo uczciwe auto za 8 000–14 000 PLN.




Wolny, ale prosty i niezawodny.
Rozsądny Mk2: proste 1.6 z łańcuchem rozrządu, dobrze znosi LPG, tanie części. Istniał też wariant Ti-VCT 115 KM.
Wersja ze zmiennymi fazami rozrządu; moduły VCT mogą grzechotać. Poza tym dobry.
1.8 wywodzące się od Mazdy: trwałe; istnieje wersja Flexifuel (E85).
Wystarczająco szybki, niezawodny, paliwożerny.
Oszczędny diesel PSA ze znanym problemem niedoboru oleju w turbosprężarce (zatkany przewód zasilający, szlam) i kłopotami z DPF w autach 109 KM. Wymaga wymiany oleju co 10 000 km, właściwym olejem.
Ten sam silnik, więcej mocy, zwykle DPF z układem dodatku Eolys. Te same zastrzeżenia co do turbosprężarki.
Własny diesel Forda Lynx: głośny, mało kulturalny, bardzo trwały. Typowe punkty to dwumasa i EGR.
Elastyczne 2.0 PSA; w zaniedbanych autach DPF, wtryskiwacze i turbosprężarka; jest też wariant 110 KM.
Pięciocylindrowe turbo Volvo: wytrzymałe i charyzmatyczne; większość tuningowana. Sprawdź, czy mapa jest seryjna, a sprzęgło zdrowe.
305 KM, przednie zawieszenie RevoKnuckle, dyferencjał Quaife. Auto kolekcjonerskie; pochodzenie to wszystko.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.4 Duratec · 80 KM Benzyna · 1.4 · Duratec 16V | 14 | 2004–2011 | Manualna FWD | Wolny, ale prosty i niezawodny. | ||
1.6 Duratec · 100 KM Benzyna · 1.6 · Duratec 16V | 154 | 2004–2011 | Manualna / Automatyczna FWD | Rozsądny Mk2: proste 1.6 z łańcuchem rozrządu, dobrze znosi LPG, tanie części. Istniał też wariant Ti-VCT 115 KM. | ||
1.6 Ti-VCT · 115 KM Benzyna · 1.6 Ti-VCT · Duratec Ti-VCT | 52 | 2004–2011 | Manualna FWD | Wersja ze zmiennymi fazami rozrządu; moduły VCT mogą grzechotać. Poza tym dobry. | ||
1.8 Duratec · 125 KM Benzyna · 1.8 · Duratec HE | 37 | 2004–2011 | Manualna FWD | 1.8 wywodzące się od Mazdy: trwałe; istnieje wersja Flexifuel (E85). | ||
2.0 Duratec · 145 KM Benzyna · 2.0 · Duratec HE | 24 | 2004–2011 | Manualna / Automatyczna FWD | Wystarczająco szybki, niezawodny, paliwożerny. | ||
1.6 TDCi · 90 KM Diesel · 1.6 TDCi 90 · DV6 (PSA) | 91 | 2004–2011 | Manualna FWD | Oszczędny diesel PSA ze znanym problemem niedoboru oleju w turbosprężarce (zatkany przewód zasilający, szlam) i kłopotami z DPF w autach 109 KM. Wymaga wymiany oleju co 10 000 km, właściwym olejem. | ||
1.6 TDCi · 109 KM Diesel · 1.6 TDCi 109 · DV6 (PSA) | 59 | 2004–2011 | Manualna FWD | Ten sam silnik, więcej mocy, zwykle DPF z układem dodatku Eolys. Te same zastrzeżenia co do turbosprężarki. | ||
1.8 TDCi · 115 KM Diesel · 1.8 TDCi · Lynx (Ford) | 60 | 2005–2011 | Manualna FWD | Własny diesel Forda Lynx: głośny, mało kulturalny, bardzo trwały. Typowe punkty to dwumasa i EGR. | ||
2.0 TDCi · 136 KM Diesel · 2.0 TDCi · DW10 (PSA) | 18 | 2004–2011 | Manualna / Automatyczna FWD | Elastyczne 2.0 PSA; w zaniedbanych autach DPF, wtryskiwacze i turbosprężarka; jest też wariant 110 KM. | ||
ST 2.5 T · 225 KM Benzyna · Focus ST · Volvo B5254T | 15 | 2005–2010 | Manualna FWD | Pięciocylindrowe turbo Volvo: wytrzymałe i charyzmatyczne; większość tuningowana. Sprawdź, czy mapa jest seryjna, a sprzęgło zdrowe. | ||
RS 2.5 T · 305 KM Benzyna · Focus RS | 0 | 2009–2010 | Manualna FWD | 305 KM, przednie zawieszenie RevoKnuckle, dyferencjał Quaife. Auto kolekcjonerskie; pochodzenie to wszystko. |
Wersje bazowe i średnie; klimatyzacja w Trend.
Najwyższe wersje: klimatyzacja automatyczna, felgi aluminiowe, często półskóra i tempomat.
Pięciocylindrowe 2.5 turbo, sportowe zawieszenie, fotele Recaro, pakiet nadwozia ST.
Uwaga: Pakiety ST na autach z 1.6 są częste; pięciocylindrowy silnik rozstrzyga sprawę.
305 KM, poszerzone nadwozie, szpera Quaife.
Dużo ofert w przedziale 6 000–13 000 PLN. Kupuj benzynowy Duratec lub 1.8 TDCi od prywatnego właściciela; zanim cokolwiek innego, sprawdź rdzę.
Pogrupowane z 565 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
1.6 Benzyna · 100 KM 1.6 Trend | 26% | 8 300 PLN | 214 321 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.6 Diesel · 90 KM 1.6 TDCi cDPF Gold X | 10% | 7 000 PLN | 281 535 km | Manualna / Automatyczna · FWD / RWD |
1.6 Diesel · 109 KM 1.6 TDCi DPF Style | 10% | 4 900 PLN | 285 342 km | Manualna · FWD |
1.8 Diesel · 115 KM 1.8 TDCi Ambiente | 9% | 6 600 PLN | 265 605 km | Manualna · FWD |
1.6 Benzyna · 115 KM 1.6 Ti-VCT Trend | 8% | 8 900 PLN | 192 000 km | Manualna · FWD |
1.8 Benzyna · 125 KM 1.8 Titanium | 5% | 8 000 PLN | 232 417 km | Manualna · FWD |
2.0 Benzyna · 145 KM 2.0 16V Sport | 4% | 9 500 PLN | 208 350 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.6 Diesel · 95 KM 1.6 TDCi DPF Champions Edition | 2% | 12 500 PLN | 243 000 km | Manualna · FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.