
Ewolucja E70, a nie auto od zera: te same wymiary, lżejsze, cichsze i z 8-biegowym automatem ZF w każdej wersji. xDrive30d to polski standard, 40d i M50d z trzema turbosprężarkami to szybkie diesle, 35i i 50i to wybory benzynowe, a plug-in 40e pojawił się w 2015 roku. Nie było liftingu w połowie produkcji; widoczne zmiany to modernizacje silników (25d przeszedł z N47 na B47 w 2015 roku) i wyposażenie.




Czterocylindrowy diesel biturbo na start gamy; sDrive25d to jedyne tylnonapędowe X5 tej epoki. Oszczędny, ale historia łańcucha rozrządu N47 musi być udokumentowana.
B47 zastąpił N47 w 2015 roku i w dużej mierze usunął problem z łańcuchem; to wciąż mały silnik w aucie ważącym 2.1 tony.
Wzorcowe F15: rzędowa szóstka diesla, 560 Nm, automat 8HP i xDrive. Swobodne, oszczędne jak na swoje rozmiary i najłatwiejsze w odsprzedaży. Podaż jest ogromna, więc decydują stan i historia.
Wersja biturbo tej samej szóstki: wyraźnie szybsza od 30d przy podobnym spalaniu. Dwie turbosprężarki i ich siłowniki z wiekiem generują koszty.
Diesel M Performance z trzema turbosprężarkami, seryjnym adaptacyjnym zawieszeniem M i hamulcami M. Zdumiewająca elastyczność w średnim zakresie; układ trzech turbosprężarek jest złożony i drogi w razie awarii.
Kulturalna rzędowa szóstka benzynowa z turbo. W Polsce tańsza niż 30d, bo kupujący filtrują pod diesla; wiele to importy z USA, więc sprawdź pochodzenie. W mieście paliwożerna.
Szybkie, ciche V8. Historia rodziny N63 ze zużyciem oleju, uszczelniaczami zaworowymi i wtryskiwaczami jest dobrze znana; kupuj tylko z dowodem wykonanych prac. W Polsce głównie importy z USA.
Pierwszy SUV plug-in BMW: czterocylindrowe 2.0 turbo plus silnik elektryczny w 8-biegowej skrzyni i mały akumulator 9 kWh (około 20–30 km na prądzie). O wartości decyduje dziś stan akumulatora.
Pełnokrwiste M z V8 S63, napędem na cztery koła strojonym jak M xDrive i 8-biegowym automatem. Tempo supersamochodu w SUV-ie ważącym 2.3 tony; koszty eksploatacji i rachunki za opony do kompletu.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
2.0d (25d) · 218 KM Diesel · X5 sDrive25d / xDrive25d · N47D20 (twin-turbo) | 31 | 2013–2015 | Automatyczna RWD / 4x4 | Czterocylindrowy diesel biturbo na start gamy; sDrive25d to jedyne tylnonapędowe X5 tej epoki. Oszczędny, ale historia łańcucha rozrządu N47 musi być udokumentowana. | ||
2.0d (25d) · 231 KM Diesel · X5 sDrive25d / xDrive25d · B47D20 | 64 | 2015–2018 | Automatyczna RWD / 4x4 | B47 zastąpił N47 w 2015 roku i w dużej mierze usunął problem z łańcuchem; to wciąż mały silnik w aucie ważącym 2.1 tony. (część danych niezweryfikowana) | ||
3.0d (30d) · 258 KM Diesel · X5 xDrive30d · N57D30 | 62 | 2013–2018 | Automatyczna 4x4 | Wzorcowe F15: rzędowa szóstka diesla, 560 Nm, automat 8HP i xDrive. Swobodne, oszczędne jak na swoje rozmiary i najłatwiejsze w odsprzedaży. Podaż jest ogromna, więc decydują stan i historia. | ||
3.0d twin-turbo (40d) · 313 KM Diesel · X5 xDrive40d · N57D30 (twin-turbo) | 33 | 2013–2018 | Automatyczna 4x4 | Wersja biturbo tej samej szóstki: wyraźnie szybsza od 30d przy podobnym spalaniu. Dwie turbosprężarki i ich siłowniki z wiekiem generują koszty. | ||
3.0d tri-turbo (M50d) · 381 KM Diesel · X5 M50d · N57S (tri-turbo) | 4 | 2013–2018 | Automatyczna 4x4 | Diesel M Performance z trzema turbosprężarkami, seryjnym adaptacyjnym zawieszeniem M i hamulcami M. Zdumiewająca elastyczność w średnim zakresie; układ trzech turbosprężarek jest złożony i drogi w razie awarii. | ||
3.0i turbo (35i) · 306 KM Benzyna · X5 xDrive35i · N55B30 | 45 | 2013–2018 | Automatyczna 4x4 | Kulturalna rzędowa szóstka benzynowa z turbo. W Polsce tańsza niż 30d, bo kupujący filtrują pod diesla; wiele to importy z USA, więc sprawdź pochodzenie. W mieście paliwożerna. | ||
4.4 V8 twin-turbo (50i) · 450 KM Benzyna · X5 xDrive50i · N63B44 TU | 9 | 2013–2018 | Automatyczna 4x4 | Szybkie, ciche V8. Historia rodziny N63 ze zużyciem oleju, uszczelniaczami zaworowymi i wtryskiwaczami jest dobrze znana; kupuj tylko z dowodem wykonanych prac. W Polsce głównie importy z USA. | ||
2.0 plug-in hybrid (40e) · 313 KM Hybryda plug-in · X5 xDrive40e · N20B20 + electric motor | 20 | 2015–2018 | Automatyczna 4x4 | Pierwszy SUV plug-in BMW: czterocylindrowe 2.0 turbo plus silnik elektryczny w 8-biegowej skrzyni i mały akumulator 9 kWh (około 20–30 km na prądzie). O wartości decyduje dziś stan akumulatora. | ||
4.4 V8 twin-turbo (X5 M) · 575 KM Benzyna · X5 M (F85) · S63B44T2 | 1 | 2015–2018 | Automatyczna 4x4 | Pełnokrwiste M z V8 S63, napędem na cztery koła strojonym jak M xDrive i 8-biegowym automatem. Tempo supersamochodu w SUV-ie ważącym 2.3 tony; koszty eksploatacji i rachunki za opony do kompletu. |
Bi-xenony, ekoskóra lub skóra, iDrive, automatyczna klapa, tylne samopoziomujące zawieszenie pneumatyczne i felgi 18–19 cali.
Luksusowa linia stylistyczna: chromowane akcenty nadwozia, relingi z satynowego aluminium, skóra Dakota i drewniane wykończenie. Kosmetyka, nie mechanika.
Uwaga: Czasem wystawiana jako „Luxury Line” (tak nazywa się w innych BMW). Sprawdź chromowane wstawki przedniego zderzaka i wykończenie wnętrza.
Linia stylistyczna w terenowym duchu: matowe wstawki imitujące osłonę podwozia, srebrne relingi i własne felgi; sprzedający często nazywają ją xLine, bo tak brzmi nazwa w późniejszych BMW.
Uwaga: „xLine” przy F15 niemal zawsze oznacza Pure Experience albo po prostu wersję bazową; F15 nie używało oznaczenia xLine.
Aerodynamiczne zderzaki i progi M, kierownica M, sportowe fotele, aluminiowe lub ciemne wykończenie, felgi M i zwykle sportowe zawieszenie. To pakiet wyglądu i foteli, a nie mocniejszy silnik.
Uwaga: „M Pakiet” często deklaruje się na podstawie kierownicy lub dołożonych zderzaków. Zapytaj, czy auto ma pakiet zewnętrzny, wewnętrzny czy oba, i sprawdź na liście opcji po VIN kod 337.
Model M Performance: diesel z trzema turbosprężarkami 381 KM, seryjnie adaptacyjne zawieszenie M, hamulce M Sport, wygląd M na zewnątrz i wewnątrz.
Uwaga: Emblematy M50d są sprzedawane na rynku wtórnym; silnik z trzema turbosprężarkami i VIN rozstrzygają sprawę.
Pełnokrwisty model M (F85): V8 S63 575 KM, zawieszenie, hamulce, nadwozie i wnętrze specyficzne dla M.
Uwaga: „X5 M” często pisze się przy autach M Sport; prawdziwe X5 M ma cztery końcówki wydechu, przednie błotniki M i silnik S63.
Jeden z najczęstszych dużych SUV-ów na polskim rynku. Dominują diesle 30d sprowadzone z Niemiec; benzynowe 35i i 50i pochodzą głównie z USA i są odpowiednio wyceniane. Auta M Sport są wyraźnie droższe od linii Pure. Różnica między zmęczonym importem po 300 000 km w specyfikacji taksówkowej a udokumentowanym autem z polskiego salonu jest bardzo duża, więc historia ma większe znaczenie niż rocznik.
Pogrupowane z 270 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
2.0 Diesel · 231 KM xDrive25d | 23% | 89 999 PLN | 186 000 km | Automatyczna · 4x4 / RWD |
3.0 Diesel · 258 KM xDrive30d | 20% | 85 500 PLN | 220 584 km | Automatyczna · 4x4 |
3.0 Benzyna · 306 KM xDrive35i | 16% | 87 900 PLN | 174 461 km | Automatyczna · 4x4 / RWD |
3.0 Diesel · 313 KM xDrive40d | 12% | 87 500 PLN | 230 000 km | Automatyczna · 4x4 |
2.0 Diesel · 218 KM xDrive25d | 10% | 71 000 PLN | 222 000 km | Automatyczna · 4x4 / RWD |
2.0 Hybryda plug-in · 313 KM xDrive40e | 6% | 83 500 PLN | 157 874 km | Automatyczna · 4x4 |
4.4 Benzyna · 450 KM xDrive50i | 3% | 79 900 PLN | 160 000 km | Automatyczna · 4x4 |
2.0 Diesel · 210 KM | 1% | 59 900 PLN | 302 119 km | Automatyczna · RWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.