
Zaprojektowane w Rüsselsheim i budowane w Nošovicach GD to auto, dzięki któremu Hyundai stał się w Europie wyborem głównego nurtu. Proste, przestronne i bardzo tanie w utrzymaniu, z pięcioletnią gwarancją, dzięki której wiele polskich egzemplarzy to auta od pierwszego właściciela z historią w ASO. Główne silniki to benzynowe 1.6 GDI i diesel 1.6 CRDi; Wagon (kombi) to jedno z najpraktyczniejszych kombi za te pieniądze. Nie ekscytuje, rzadko się psuje.




Bazowa benzyna z wtryskiem pośrednim; wolna, ale niemal niezniszczalna i dobrze znosi LPG. Właściwy silnik do miasta przy ograniczonym budżecie, nie do załadowanego Wagona.
Główna benzyna: wtrysk bezpośredni, łańcuch rozrządu, 6-biegowy manual lub klasyczny 6-biegowy automat. Wystarczająco żwawa, oszczędna, a automat ma przekładnię hydrokinetyczną, a nie dwa sprzęgła, co jest realnym plusem.
Warm hatch z silnikiem Velostera Turbo, tylko manual. Szybki na prostej, ale to nie hot hatch; w Polsce rzadki, raczej ciekawostka niż obiekt kolekcjonerski.
Oszczędny mały diesel z DPF i dwumasą; w hatchbacku wystarczający, w Wagonie wolny. Ma sens tylko przy bardzo dużych rocznych przebiegach.
Słabsza odmiana tego samego diesla co 128; ulubieniec flot. Pytaj raczej o wypalanie DPF i historię sprzęgła niż o sam silnik.
Najlepszy diesel przed liftingiem: 128 KM z 6-biegowym manualem lub automatem z przekładnią hydrokinetyczną. Trwały, 5 l/100 km na autostradzie, rozrząd na łańcuchu.
Diesel po liftingu; warto mieć manual. Automat to 7-biegowa sucha skrzynia dwusprzęgłowa (7DCT), którą trzeba sprawdzić na zimno pod kątem szarpania.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.4 MPI · 100 KM Benzyna · Gamma 1.4 MPI (G4FA) | 253 | 2012–2017 | Manualna FWD | Bazowa benzyna z wtryskiem pośrednim; wolna, ale niemal niezniszczalna i dobrze znosi LPG. Właściwy silnik do miasta przy ograniczonym budżecie, nie do załadowanego Wagona. | ||
1.6 GDI · 135 KM Benzyna · Gamma 1.6 GDI (G4FD) | 109 | 2012–2017 | Manualna / Automatyczna FWD | Główna benzyna: wtrysk bezpośredni, łańcuch rozrządu, 6-biegowy manual lub klasyczny 6-biegowy automat. Wystarczająco żwawa, oszczędna, a automat ma przekładnię hydrokinetyczną, a nie dwa sprzęgła, co jest realnym plusem. | ||
1.6 T-GDI (Turbo) · 186 KM Benzyna · i30 Turbo · Gamma 1.6 T-GDI (G4FJ) | 12 | 2015–2017 | Manualna FWD | Warm hatch z silnikiem Velostera Turbo, tylko manual. Szybki na prostej, ale to nie hot hatch; w Polsce rzadki, raczej ciekawostka niż obiekt kolekcjonerski. | ||
1.4 CRDi · 90 KM Diesel · U-II 1.4 CRDi (D4FC) | 60 | 2012–2017 | Manualna FWD | Oszczędny mały diesel z DPF i dwumasą; w hatchbacku wystarczający, w Wagonie wolny. Ma sens tylko przy bardzo dużych rocznych przebiegach. | ||
1.6 CRDi · 110 KM Diesel · U-II 1.6 CRDi (D4FB) | 135 | 2012–2015 | Manualna FWD | Słabsza odmiana tego samego diesla co 128; ulubieniec flot. Pytaj raczej o wypalanie DPF i historię sprzęgła niż o sam silnik. (część danych niezweryfikowana) | ||
1.6 CRDi · 128 KM Diesel · U-II 1.6 CRDi (D4FB) | 13 | 2012–2015 | Manualna / Automatyczna FWD | Najlepszy diesel przed liftingiem: 128 KM z 6-biegowym manualem lub automatem z przekładnią hydrokinetyczną. Trwały, 5 l/100 km na autostradzie, rozrząd na łańcuchu. | ||
1.6 CRDi · 136 KM Diesel · U-II 1.6 CRDi (D4FB) | 13 | 2015–2017 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Diesel po liftingu; warto mieć manual. Automat to 7-biegowa sucha skrzynia dwusprzęgłowa (7DCT), którą trzeba sprawdzić na zimno pod kątem szarpania. |
Wersja bazowa: manualna klimatyzacja, felgi stalowe lub małe aluminiowe, radio bez ekranu dotykowego. Wiele aut flotowych i taksówek.
Najpopularniejsza wersja: klimatyzacja automatyczna, podgrzewane fotele, Bluetooth, felgi aluminiowe, tempomat. Rozsądny cel.
Comfort plus felgi 16/17 cali, podgrzewana kierownica, światła dzienne LED, w wielu autach kamera cofania z nawigacją.
Najwyższa wersja: skóra, Smart Key, w wielu autach dach panoramiczny, nawigacja, felgi 17 cali. W GD rzadka, bo polscy kupujący zatrzymywali się na Comfort lub Style.
1.6 T-GDI o mocy 186 KM ze sportowymi zderzakami, czarnym grillem, czerwonymi akcentami we wnętrzu, podwójnym wydechem i twardszym zawieszeniem. Osobny model, a nie pakiet naklejek.
Uwaga: Część sprzedających pisze „Turbo” przy każdym turbodieslu; GD Turbo to benzyna, 186 KM i manual.
Edycja specjalna z końca produkcji na bazie Comfort, z felgami aluminiowymi 16 cali, nawigacją z kamerą i kilkoma kosmetycznymi dodatkami; dobra wartość, gdy wyceniona jak Comfort.
Jeden z najczęstszych używanych kompaktów w Polsce, z nietypowo dużym udziałem aut z polską rejestracją, od pierwszego właściciela i serwisowanych w ASO dzięki pięcioletniej gwarancji. W podaży diesli dominuje 1.6 CRDi Wagon (w dużej części poflotowy); hatchbacki 1.6 GDI i 1.4 MPI to auta prywatne. Ceny są niskie i stabilne; lepiej dopłacić do udokumentowanego Comfort lub Style niż kupować tańsze Classic.
Pogrupowane z 609 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
1.4 Benzyna · 100 KM 1.4 Comfort | 38% | 30 900 PLN | 146 000 km | Manualna · FWD |
1.6 Diesel · 110 KM 1.6 CRDi Comfort | 21% | 24 900 PLN | 194 866 km | Manualna / Automatyczna · FWD / RWD |
1.6 Benzyna · 135 KM 1.6 GDI Premium | 15% | 32 900 PLN | 167 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.4 Diesel · 90 KM 1.4 CRDi Classic | 8% | 19 900 PLN | 206 000 km | Manualna · FWD |
1.6 Benzyna · 120 KM 1.6 Comfort | 3% | 30 499 PLN | 150 000 km | Manualna · FWD |
1.4 Benzyna · 109 KM 1.4 Blue Comfort | 3% | 21 900 PLN | 147 500 km | Manualna · FWD |
1.6 Diesel · 136 KM blue Kombi 1.6 CRDi Premium | 2% | 31 900 PLN | 182 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.6 Benzyna · 186 KM 1.6 GDI Turbo Sport | 2% | 42 800 PLN | 148 000 km | Manualna · FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.